hydrolat w ciazy

Preparatynaturalne – korzyść hydrolatów

hydrolat

Kosmetyki naturalne, w tym hydrolaty, są chętnie wykorzystywane, gdyż mało w nich sztucznych akcesoriów, konserwantów, barwników i złych substancji. Sprzyjają do bezpiecznej pielęgnacji, a składniki w nich zawarte łatwo przenikają w skórę i prawidłowo ją odżywiają.

hydrolat z lawendy

Czy należałoby stosować hydrolaty?
Hydrolaty to woda kwiatowa lub też roślinna, a adekwatnie element uboczny, jaki powstał w wyniku wytwórczości olejków eterycznych. Te kosmetyki naturalne wolno używać jako toniku do twarzy lub też dodawać go do wytwórczości domowych środków pielęgnacji. Nadają się głównie dla skóry wrażliwej, bo hydrolat działa o dużo delikatniej od samych olejków eterycznych. Perfekcyjnie łagodzi cerę po depilacji bądź też gojeniu. Można nim rozcieńczyć szampon, czy dorzucić do płukanki do włosów w celu zintensyfikowania działania. O takie preparaty naturalne jak hydrolat można wzbogacić krem do buzi używany na co dzień. Uprości to rozprowadzanie go na skórze oraz zapobiegnie zatykaniu porów. Wykorzystuje się ich również do mieszania maseczek w proszku lub rozpuszczania peelingów.

Jakie są plusy hydrolatów?
•    działanie łagodzące
•    działanie przeciwzapalnie
•    działanie antyoksydacyjne
•    działanie odnawiające

Są one bardzo łagodne, można je wykorzystywać bezpośrednio na skórę, bez rozcieńczania. Hydrolaty trzeba przystosować wedle ulubionego zapachu bądź właściwości rośliny, z jakiej powstały.

hydrolat borowinowy z lipą

Kosmetyki naturalne a otoczenie
Osoby używające kosmetyków naturalnych troszczą się nie wyłącznie o własną skórę, niemniej jednak oraz o naturę. Tego typu artykuły do pielęgnacji nie są testowane na zwierzakach a ich produkcja nie zagraża środowisku.