Kraków szybko się rozwija

Pośród wielu miejscowości w Polsce, miasto Kraków wybija się zarówno w obszarze kultury i akademickim, ale też na licznych innych obszarach. Zaczyna być miastem otwartym do życia. Przekształcenia, które stały się udziałem miasta w ostatnich okresach sprawiają, że miasto naprawdę pnie się do przodu.
Dobre nowości w stolicy małopolski.
Co godnego pochwały stworzono w ciągu ostatniego okresu? Ilość zmian i inwestycji jest duża. Bardzo pomogły w tym aspekcie dotacje Unii Europejskiej, z których miasto często korzysta. Szybkie akcje w zakresie uzyskiwania dotacji spowodowały, że małopolska wzbogaciła się o następne drogi, ekologiczne pojazdy w taborze trasportu miejskiego, i nowe miejsca konferencyjno – sportowe.
Szerokie inwestycje są niewidoczne dla standardowego obywatela. Nie znaczy to natomiast, że nie funkcjonują. Zwykle pomijamy nie związane z nami informacje. Przeciętnemu obywatelowi Krakowa zdaje się, że w mieście zbyt mało się wykonuje. Tymczasem miasto zmienia się w każdym obszarze. Zmiany w zakresie zarządzania odpadami, tworzeniu oraz modernizacji sieci wodociągowej, budowa filtrów przeciw hałasowi to jedynie część zmian, jakie umożliwiają nam lepiej oraz wygodniej funkcjonować. Kraków zmienia się również w zakresie opcji konferencyjnych. Wartość miasta rośnie dzięki takim inwestycjom jak: Kraków Arena lub stadion Cracovia. Te miejsca inspirują turystów do odwiedzin.
Podejmowane dzięki radnym plany nie obejmują jedynie ścisłego centrum Krakowa, ale również są połączone z pełnym województwem . Przeto zamiast utyskiwać lecz dostrzec zmiany w które obrodził Kraków.
Kolejne miesiące – jeśli uda się utrzymania tempa rozwoju – pozwolą Krakowowi zostać niezwykłą metropolia.
Jacek Majchrowski