restaurants main market square krakow

Prawdziwie włoska restauracja – typowe menu

Włoskie restauracje to w większości polskich miast najbardziej popularny typ gastronomii. Cenimy włoskie jedzenie gdyż jest smaczne, treściwe i ładnie wygląda na talerzu. Bez wątpienia najczęściej jemy makarony. Mocniej zaznajomieni z kuchnią włoską konsumenci degustują równie pyszne potrawy – risotto, polentę czy włoskie zupy minestrone.
Rozglądając się za dobrą włoską restauracją należy zwrócić uwagę na kilka elementów: czy trattoria korzysta z włoskich produktów, czy w menu można znaleźć również mniej popularne potrawy, czy lista win, oferuje klasyczne włoskie wina. Włoskie potrawy to bogata wielość smaków oraz potrawy z różnych części Włoch. Prawdziwie włoska restauracja stworzy prawdziwie włoski smak.

Włoska kuchnia nie jest trudna, co nie zmienia faktu, że jest mniej smaczna Z pewnością można stwierdzić, że jest to jedna z najsmaczniejszych kuchni w Europie .

Aromatyczne wina z Włoch

Jakakolwiek szanująca się restauracja włoska, która aspiruje do tytułu bycia eleganckim punktem na gastronomicznej mapie miasta, nie może zapominać wina. Posiłek w charakterze włoskim koniecznie musi zawierać również aperitiff. Odrobina białego wina to przy włoskim posiłku standard. mała włoska restauracja przy rynku w Krakowie Klasyczne włoskie wina to przede wszystkim toskańskie chianti, kalabryjskie bivongi oraz marsala z Sycylii. Włoska restauracja – o ile rzeczywiście ma być postrzegana jako prawdziwie włoska, powinna posiadać różnorodny wybór win.

Regionalna kuchnia włoska

Mając ochotę zrozumieć indywidualność włoskiego gotowania bez wątpienia warto poszukać restauracji, która potrafi podać nie tylko placek pizzowy i makarony.
Zobacz film