restaurants main market square krakow

Dobra włoska restauracja
Chcesz dobrze zjeść? Wśród licznych możliwości, jakie daje kuchnia europejska na atencję zasługuje włoska kuchnia. Dlaczego? Otóż dlatego, że kuchnia włoska to różnorodność aromatów, kolorów i spora dawka zdrowia.

Charakterystyczne włoskie potrawy

Polakom kuchnia włoska, kojarzy się głównie z makaronem i pizzą oraz ewentualnie z owocami morza. Tymczasem włoska sztuka kulinarna to też takie pyszności jak dojrzałe sery czy oliwki.

Popularne jedzenie włoskie

Makarony są bazą kuchni włoskiej. We Włoszech przyrządza się makarony w dziesiątkach form. W zasadzie trudno wymyśleć składniki których nie można dodać do tej potrawy. kuchnia włoska Kraków Ryby, dodatki mięsne oraz rożnorodne warzywa, sprawiają, że makarony można jeść każdego dnia.

Następnym typowym daniem jest pizza. Wprawdzie nie została ona wymyślona we Włoszech tylko ze starożytnej Grecji. Znana jest jednak jako włoskie danie. Dobra pizza włoska powinna mieć cienkie ciasto oraz mała ilość składników. Najprostsza wersja pizzy to pizza z sosem pomidorowym i serem. Prawdziwie włoska pizza to rozkosz podniebienia, ale niestety bomba kaloryczna. Uważaj na nią, jeśli chcesz być szczupły.

Włoskie dania to znacznie więcej niż tylko pizza i pasta. To również risotto, focaccia, minestrone oraz szeroki wybór słodyczy – np. granita czy zabaglione. Odwiedzając włoską restaurację nie warto zapominać o winie czy o pełnych aromatu serach- ricotty, mascarpone lub pecorino.
Zobacz film